- All Products
- High Bay
- 100W UFO High Bay
| Color Temp Options | 5000K (daylight) |
| Wattage | 100W |
| Input Voltage (AC) | 200 - 240V |
| Lumens | 15000 |
| CRI | >80 |
| Beam Angle Options | 90 Degree |
| Dimmable | No |
| Color Finish | Black |
| IP Grade | IP65 |
| Material | Aluminum |
| Diameter (mm) | Ø 335 |
| DATASHEET (100W UFO) | Download |
|---|