- All Products
- Cabinet & Ceiling Lights
- Touch Dome LED Light (dual color)
| Color Temp Options | 5000K + RED |
| Wattage | 6.0W |
| Switched | Yes |
| Input Voltage (DC) | 10-30V |
| Dimmable | Yes |
| Timed Toggled Protocol (TTP) | Yes |
| PLI Enabled | No |
| Base Type | Surface Mount |
| Color Finish | Polished |
| IP Grade | IP67 |
| Dimensions (mm) | Ø 171 * 29H |
| Material | 316SS | PMMA |
| INSTALLATION (Lumitec Dome) | Download |
|---|
IP67 Waterproof
Dimmable
Stainless Finish
Touch Capacitive
Dual Color
Surface Mount Design