- All Products
- Special Purpose (ELV) Battens
- ELV (GEN4) IP65 Batten Light - 300MM
| Color Temp Options | 5000K (daylight) |
| Wattage | 10W |
| Input Voltage (DC) | 10-32V |
| Lumens | 1000 |
| Beam Angle Options | 150 Degree |
| Dimmable | No |
| IP Grade | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| Dimensions (mm) | 300L * 90W * 74H |
| DATASHEET (ELV GEN4) | Download |
|---|
Extra Low Voltage (ELV)
Wide Input Voltage (10-32vDC)
IK08 Impact Resistant
IP65 Waterproof Rating
High Lumen Per Watt