- All Products
- Underwater Lighting
- Lumitec Quattro
| Color Temp Options | 6000K + BLUE |
| Wattage | 25W |
| Input Voltage (DC) | 10-30V |
| Lumens | 2000 |
| Dimmable | No |
| Timed Toggled Protocol (TTP) | Yes |
| Base Type | Surface Mount |
| Color Finish | Bronze |
| IP Grade | IP68 |
| Material | Bronze |
| Diameter (mm) | Ø 98 |
| Depth (mm) | 18 |
| INSTRUCTIONS (QUATTRO) | Download |
|---|
2000 Lumens
TTP Enabled (NOT Poco System Compatible)
Surface mount design (no through-hull hole required)
Solid Naval Bronze Construction
3 Year Warranty