- All Products
- Awning Lights
- 105 Door Light - White
| Color Temp Options | 6000K (cool) |
| Wattage | 2.9W |
| Switched | No |
| Input Voltage (DC) | 10-30V |
| Lumens | 390 |
| LED Count | 6 SMD |
| Beam Angle Options | 40 Degree |
| Base Type | Surface Mount |
| Color Finish | White |
| IP Grade | IP67 |
| Dimensions (mm) | 197 * 39 * 20 |
| Material | ABS |