- All Products
- Down Lights
- Archilight 10W TDM Down Light
| Color Temp Options | 4000K (natural) |
| Wattage | 10W |
| Input Voltage (AC) | 200 - 240V |
| Lumens | 850 |
| CRI | >90 |
| Beam Angle Options | 60 Degree |
| Dimmable | Yes |
| IC Rating | IC 4 (Insulation Covered) |
| Base Type | Recessed |
| Color Finish | Black | White |
| IP Grade | IP20 |
| Hole Cutout (mm) | Ø 75 |
| Diameter (mm) | Ø 85 |
| Depth (mm) | 75 |
- Minimalistic Trim Design
- High CRI >90
- Low UGR <19