- All Products
- Batten Lights
- IP65 GEN3 Batten Light - 1200MM
| Color Temp Options | 5000K (daylight) |
| Wattage | 40W |
| Input Voltage (AC) | 200 - 240V |
| Lumens | 4000 |
| Beam Angle Options | 120 Degree |
| Dimmable | No |
| IP Grade | IP65 |
| IK Rating | IK10 |
| Dimensions (mm) | 1200 * 95 * 80 |
| DATASHEET (IP65 BATTEN LIGHT) | Download |
|---|