- All Products
- Batten Lights
- Suspended Batten Light - Linkable - 1200MM
| Color Temp Options | 5000K (daylight) |
| Wattage | 40W |
| Input Voltage (AC) | 100 - 265V |
| Lumens | 5200 |
| CRI | >80 |
| Beam Angle Options | 120 Degree |
| Dimmable | No |
| IP Grade | IP20 |
| Dimensions (mm) | 1200 * 72 * 55 |
| DATASHEET (LINKABLE BATTEN) | Download |
|---|
Kit Includes:
1 x 1200mm Batten Light
1 x 2 Meter Power Cord with NZ Plug
1 x 1 Meter Suspension Kit
1 x Mounting Bracket Set
1 x Linking Bracket
1 x Clover Inter-Link
1 x Power Blanking Cap