- All Products
- Down Lights
- PRO Series 10W Down Light (Black)
| Color Temp Options | 3000K (warm) |
| Wattage | 10W |
| Input Voltage (AC) | 200 - 240V |
| Lumens | 700 |
| CRI | >80 |
| Beam Angle Options | 60 Degree |
| Dimmable | Yes |
| IC Rating | IC 4 (Insulation Covered) |
| Base Type | Recessed |
| Color Finish | Black |
| IP Grade | IP44 |
| Hole Cutout (mm) | Ø 75 |
| Diameter (mm) | Ø 85 |
| Depth (mm) | 100 |