- All Products
- Commercial Lighting
- GEN4 1200MM LED Batten
| Color Temp Options | 5000K (daylight) |
| Wattage | 40W |
| Input Voltage (AC) | 200 - 240V |
| Lumens | 4000 |
| Beam Angle Options | 150 Degree |
| Dimmable | No |
| IP Grade | IP30 |
| Dimensions (mm) | 1190 * 80 * 36 |
| DATASHEET (G4 BATTEN LIGHT) | Download |
|---|