- All Products
- Commercial Lighting
- A60 LED Bulb - 8W, B22, 80-130vDC
| Color Temp Options | 6000K (cool) |
| Wattage | 8.0W |
| Input Voltage (DC) | 80-130V |
| Input Voltage (AC) | 96V |
| Lumens | 750 |
| CRI | >80 |
| Beam Angle Options | 180 Degree |
| Base Type | B22 |
| Dimensions (mm) | Ø 60 * 105L |
| Material | Aluminum | Polycarbonate (PC) |