- All Products
- Tube Lights
- T8 LED Tube Light - 4FT (1200mm)
| Color Temp Options | 6000K (cool) |
| Wattage | 20W |
| Input Voltage (AC) | 100 - 265V |
| Lumens | 2200 |
| CRI | >80 |
| Beam Angle Options | 120 Degree |
| Dimmable | No |
| Base Type | T8 (tube) |
| IP Grade | IP20 |
| Dimensions (mm) | Ø 30 * 1200 |
| Material | Aluminum | Polycarbonate (PC) |
| T8 Tube Wiring Diagram | Download |
|---|