- All Products
- Down Lights
- Nouva TOPAZ - Polished
| Color Temp Options | 3000K (warm) |
| Wattage | 1.0W |
| Switched | No |
| Input Voltage (DC) | 10-32V |
| Lumens | 110 |
| CRI | >80 |
| Beam Angle Options | 21 Degree |
| Base Type | Recessed |
| Color Finish | Polished |
| IP Grade | IP65 |
| Dimensions (mm) | Ø 41 * 21.5H |
| Hole Cutout (mm) | Ø 26 |
| Material | 316SS |