- All Products
- Light Bars
- 28 Inch Single Row Light Bar - 150W
| Color Temp Options | 6500K |
| Wattage | 150W |
| Input Voltage (DC) | 9-32V |
| Lumens | 9000 |
| LED Count | 15 SMD |
| Beam Angle Options | Flood |
| Dimmable | No |
| Color Finish | Black |
| IP Grade | IP67 |
| Dimensions (mm) | 714L * 70W * 80H |
| Material | 304SS | Aluminum |