- All Products
- Light Bars
- 18 Inch Quad Row Light Bar - 216W
| Color Temp Options | 6500K |
| Wattage | 216W |
| Input Voltage (DC) | 9-32V |
| Lumens | 15,500 |
| LED Count | 72 SMD |
| Beam Angle Options | Combo |
| Dimmable | No |
| Color Finish | Black |
| IP Grade | IP67 |
| Dimensions (mm) | 440L * 93W * 167H |
| Material | 304SS | Aluminum |