- All Products
- Strip Light
- 5M Reel (14.4W P/Meter) RGB + Warm White - 12V Indoor Strip Light
| Color Temp Options | RGBW (red/green/blue + warm white) |
| Input Voltage (DC) | 12V |
| Wattage Per Meter | 14.4W |
| LED Type | SMD5050 |
| LED Per Meter | 60 |
| CRI | 80+ |
| Lumen Per Meter | 760Lm |
| IP Grade | IP44 |
| Section Length Per Cut | 50mm |
| Width | 12mm |
| Height | 2.0 |
| Reel Length | 5 Meters |
| Cable Length | 150mm |
| Adhesive Backing | 3M 300LSE |