- All Products
- Strip Light
- 5M Reel COB Strip Light (5.0W P/Meter) 12V - Outdoor
| Color Temp Options | 3000K (warm) |
| Input Voltage (DC) | 12V |
| Wattage Per Meter | 5.0W |
| LED Type | COB |
| LED Per Meter | 360 |
| CRI | 90+ |
| Lumen Per Meter | 450Lm |
| IP Grade | IP68 |
| Width | 10mm |
| Height | 4.8 |
| Reel Length | 5 Meters |
| Adhesive Backing | 3M VHB |
| Cable Length | 2 Meters |