- All Products
- Reading Lights
- Nouva SUPERNOVA - White
| Color Temp Options | 4000K (natural) |
| Wattage | 3.0W |
| Switched | Yes |
| Input Voltage (DC) | 10-32V |
| Lumens | 307 |
| LED Count | 1 (COB) |
| CRI | >80 |
| Beam Angle Options | 30 Degree |
| Dimmable | Yes |
| Base Type | Surface Mount |
| Color Finish | White |
| IP Grade | IP20 |
| Dimensions (mm) | Ø 66 (Base) | Refer Technical Illustration |