- All Products
- Fuse Holders
- Din Rail Solar Fuse Holder (1P)
| Connector Type | Solar | DIN Rail |
| Supported Fuse Type | 10x38mm (Midget Fuse) |
| Fuse Included | No |
| Mounting Type | DIN-35 |
| Voltage Rating | 1000V |
| Current Rating | 32A |
| Number of Connections | 1 |
| Number of Potentials | 1 |
| IP Rating | IP20 |
| Dimensions | 96 * 66 * 22 |