- All Products
- Bulb Replacements
- G4 Rear Pin - 12SMD (24V Polarity Sensitive)
| Color Temp Options | 3000K (warm) |
| Wattage | 2.0W |
| Input Voltage (DC) | 24V only |
| Lumens | 190 |
| LED Count | 12 SMD |
| Beam Angle Options | 120 Degree |
| Dimmable | Yes |
| Base Type | G4 |
| Base Configuration | Rear Pin |
| Pin Length | 21mm |
| Diameter (mm) | Ø 31 |