- All Products
- Solar (RV/Marine)
- 195W Solar Panel (PERC MONO)
| Maximum Power (Pmax) | 195W |
| Voltage (Vmp) | 19.7V |
| Current (Imp) | 9.90A |
| Voltage (Voc) | 21.76V |
| Current (Isc) | 10.45A |
| Module Efficiency | 19.75% |
| Cell Type | MONO PERC |
| Module Dimensions (mm) | 1408 x 670 x 35 |
| Weight (Kg) | 11.0 |
10BB MONO Cell Structure
PERC Technology (Passive Emitter and Rear Contact)
35mm Frame